گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/12/05 تعداد بازدید: 80
print
ثبت نام جشنواره تواشیح نورالهدی آغاز شد

ثبت نام اولین جشنواره تواشیح نورالهدی، با یاد و نام شهید قاسم سلیمانی از سوی اداره امور قرآنی از اول اسفندماه آغاز شده و تا پایان خرداد ۹۹ ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان به‌منظور اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) و تشویق و ترغیب علاقه‌مندان به شرکت در برنامه‌های قرآنی، جشنواره تواشیح و مدیحه‌سرایی «نورالهدی» را برگزار می‌کند.

اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت(ع)، گسترش فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی، هنری و مذهبی، قدردانی از فعالان این حوزه، کشف و شناسایی استعدادهای برتر تواشیح و مدیحه‌سرایی در استان از اهداف برگزاری این جشنواره است، این جشنواره در دو مرحله شهرستانی و استانی و در دو رده سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال برای آقایان و بانوان برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

در اولین جشنواره تواشیح و مدیحه‌سرایی نورالهدی که از سوی امور قرآنی تبلیغات اسلامی اجرا می‌شود، اداراتی از قبیل اداره‌کل آموزش و پرورش، اداره اوقاف و امور خیریه، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتحادیه مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت، جهاد دانشگاهی استان، صدا و سیمای استان، مجمع خیرین قرآن و عترت در زمینه‌های گوناگون با این اداره همکاری دارند.

بر اساس این گزارش، ثبت‌نام برای شرکت در این جشنواره آغاز شده و تا پایان خردادماه سال آینده ادامه دارد، ضمن اینکه مرحله شهرستانی و استانی جشنواره به ترتیب در تیرماه و شهریورماه سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

اعتبارات این جشنواره از محل کمک خیران تأمین می‌شود و جوایز نقدی خوبی برای گروه‌های برگزیده اول تا سوم در دو رده سنی و در بخش بانوان و آقایان در نظر گرفته شده و در مبحث اساتید دوره مذکور و داوران جشنواره، به نیروهای بومی داخل استان اکتفا شده است.

بر اساس دستورالعمل این جشنواره، شرایط ثبت نام و شرکت به شرح زیر است: تعداد اعضای گروه‌های تواشیح نباید کمتر از ۴ نفر و یا بیشتر از ۷ نفر باشد. مدت اجرای گروه‌ها تواشیح حداقل ۵ دقیقه و حداکثر ۸ دقیقه خواهد بود، اجرا باید به صورت عربی و فارسی (تلفیقی) باشد. تقلید از آثار گروه‌های مشهور بلامانع است. متون مورد اجرا باید به همراه ترجمه فارسی آن قبل از اجرا به هیئت داوران تحویل داده شود. انتخاب موضوع برای گروه‌ها تواشیح آزاد است. شرکت برای عموم علاقه‌مندان در جشنواره مذکور بلامانع است. شرکت در دو رده سنی زیر ۱۸ سال (دانش‌آموزی متوسطه اول و دوم) و بالای ۱۸ سال است.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این جشنواره می‌توانند به دفاتر اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان‌های ده‌گانه استان مراجعه کنند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک