گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/03/29 تعداد بازدید: 145
print
برگزاری طرح قرآنی ۱۴۵۱ در مراکز قرآنی چهارمحال و بختیاری

کارشناس امور موسسات اداره امور قرآنی استان از اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۱ در سطح مراکز قرآنی استان با همکاری موسسات و خانه های قرآن شهری و روستایی خبر داد.

 

طرح قرآنی

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان،محسن تقی پور با اعلام این خبر افزود: طرح قرآنی ۱۴۵۱ با هدف غنی سازی اوقات فراغت خانواده ها در مراکز قرآنی و فرهنگی برگزار می‌شود.

وی گفت: تشویق و ترغیب عموم علاقمندان، به منظور انس با آیات قرآن کریم، زمینه سازی برای دستیابی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن، گفتمان سازی و تدبر در قرآن کریم،مشارکت و هم افزایی در اجرای برنامه های قرآنی با سایر نهاد ها و دستگاه های قرآنی از دیگر اهداف این طرح ملی است.

تقی پور با بیان اینکه این طرح قرآنی برای تمامی مقاطع سنی است و عموم می توانند در آن شرکت کنند بیان کرد: طرح ۱۴۵۱ با موضوع دو سوره  ملک  و  واقعه  همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز شده است و تا پایان تابستان ادامه دارد.

کارشناس امور موسسات اداره امور قرآنی استان ادامه داد: در طرح ۱۴۵۱ سوره مبارکه  ملک  با ۳۰ آیه به تعداد روزهای ماه مبارک رمضان انتخاب شده است تا در هر روز از این ماه مبارک یکی از آیات سوره تفسیر شود.

وی گفت: سوره محوری این طرح هم زمان با عید سعید فطر بر اساس سوره مبارکه  واقعه  اجرا می‌شودکه این سوره نیز در راستای شعار سال با محور   سبک زندگی قرآنی و اقتصاد  پیش بینی شده است.

محسن تقی پور با بیان اینکه تدابیر مختلفی برای گسترش و فراگیر شدن طرح ۱۴۵۱ لحاظ شده است افزود: صدا و سیما از مراجع درخواست کرده است تا در سخنرانی های خود پیش از پخش سریال های تلویزیونی از محتوای سوره ملک استفاده کنند و آیات سوره ملک قبل از بخش های مهم خبری از رسانه ملی پخش شوند.

گفتنی است؛ نخستین طرح ملی با نام ۱۴۴۱ در یک هزار و سیصدو چهل و یکمین سالگرد نزول قرآن کریم آغاز و دهمین دوره آن نیز سال گذشته با نام ۱۴۵۰ با محور سوره مبارکه  حدید برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک