گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/10/29 تعداد بازدید: 33
print
برگزاری دوره تربیت مربی «ترجمه و مفاهیم» قرآن در سامان

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری دوره تربیت مربی ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان سامان به مدت ۱۵۴ساعت خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی‌پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، با اعلام این خبر گفت: براساس این طرح پس از ارزیابی و سطح بندی و شناسایی نیروهای مستعد در شهرستان سامان و تربیت آنان جهت تدریس در دوره‌های آموزشی ترجمه و مفاهیم قرآن کریم «سطح ۱»، این دوره آموزشی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: به منظور شرکت در این دوره آموزشی ۲۰ نفر از کسانی که پیش از این دوره آموزشی آزمون های ورودی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند، شرکت می‌کنند و چنانچه در این دوره موفق به کسب نمره لازم شوند، می‌توانند فعالیت خود را به‌عنوان مربی قرآنی در سطح استان آغاز کنند.

رئیس اداره امور قرآنی استان گفت: اصول و روش تدریس ترجمه و مفاهیم، صرف و نحو عربی، فنون معلمی و روش تدریس، احکام عمومی و احکام قرآنی، اخلاق و تربیت اسلامی( اخلاق معلمی) و آشنایی با علوم قرآنی از دروسی است که در این دوره آموزشی به علاقمندان آموزش داده می شوند.

تقی پور ادامه داد: این دوره به دو صورت حضوری و غیرحضوری به مدت ۱۵۴ ساعت آموزشی برگزار می‌شود و ۴ استاد در این طرح همکاری دارند.

وی گفت: روشمند و هماهنگ کردن آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و تعمیم روش‌های بدیع و انتقال مهارت‌های تدریس یکپارچه و نظام یافته یکی از اهداف برگزاری این دوره است.

رئیس اداره امور قرآنی استان ادامه داد: انتظار می‌رود با برگزاری این دوره، دانش‌آموختگان ضمن تعمیق ارتباط خود با قرآن کریم، با فنون و روش‌های نوین و علمی تدریس و آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن‌ با هدف جذب هرچه بیشتر مشتاقان فراگیری قرائت کلام وحی، آشنا شوند.

وی بیان کرد: این دوره براساس نیاز این شهرستان برگزار می‌شود و برای آن دسته از شرکت کنندگان در این دوره که حد نصاب، نمره لازم را کسب کنند از طرف سازمان دارالقرآن الکریم کشور گواهینامه مربوطه صادر می‌شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک