گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/02/28 تعداد بازدید: 75
print
انعقاد تفاهمنامه همکاری بین اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ومجموعه عقیدتی سیاسی یگان ویژه

رئیس اداره امور قرآنی از انعقاد تفاهمنامه همکاری این اداره و مجموعه عقیدتی سیاسی یگان ویژه این استان خبر داد و گفت: در آینده شاهد رشد فعالیت های قرآنی خواهیم بود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری اظهار کرد: در راستای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه تفاهمنامه همکاری بین اداره امور قرآنی و مجموعه عقیدتی سیاسی یگان ویژه استان منعقدشد.

رئیس اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این تفاهمنامه در راستای توسعه فعالیت‌های آموزشی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه منعقد شده است.

وی آموزش مهارت‌های قرآنی را در جامعه از وظایف اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری برشمرد و گفت: ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه مشارکت نهادهای دولتی را می‎طلبد.

تقی پور افزود: در سال گذشته تفاهمنامه همکاری با برخی از ادارات چهارمحال و بختیاری منعقد شد و امید است با برنامه‌ریزی و همکاری نهادهای دولتی بتوان فرهنگ قرآنی را در جامعه نهادینه کرد.

وی اعزام قاری به منظور برگزاری محافل قرآنی یگان ویژه، برگزاری یک دوره سبک زندگی قرآنی ویژه کارکنان یگان ویژه استان و خانوادهای آنان و برگزاری کلاس حفظ ویژه کارکنان و خانواده های آنان را از اهداف انعقاد این تفاهمنامه برشمرد.

رئیس اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری افزود: با انعقاد تفاهم نامه‌ای بین اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان و سپاه، دوره آموزشیاری با حضور ۲۵ نفر از کارکنان سپاه به مدت ۱۶۸ ساعت از ابتدای ماه مبارک رمضان در حال برگزار است.

تقی پور ادامه داد: دروس در نظر گرفته شده برای این دوره شامل روش تدریس روخوانی و روان خوانی قرآن کریم، آموزش روش کاروزی « بخش خوانی و کلمه خوانی و روان خوانی » احکام عمومی و احکام قرآنی، آشنایی با علوم قرآنی، اخلاق و تربیت اسلامی، آشنایی با ترجمه و مفاهیم قرآن ( سطح۱)، آشنایی با قواعد روخوانی و روان خوانی قرآن توسط استاد پرتوی و استاد میرزاپور ارائه می شوند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح آموزشیاران فنون آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم را فرا می گیرند،افزود: داوطلبان با طی کردن دوره مربیگری و دریافت مدرک معتبر به‌عنوان مربی قرآن معرفی می‌شوند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک