گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/02/29 تعداد بازدید: 1345
print
اعزام ۶۰ مبلغ و مبلغه بومی و غیر بومی ماه مبارک رمضان به شهرستان کوهرنگ

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کوهرنگ گفت: تعداد ۶۰ مبلغ و مبلغه بومی و اعزامی برنامه های مذهبی و فرهنگی ماه مبارک رمضان در کوهرنگ را تحت پوشش قرار دادند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام علی نصیریث با اشاره به اعزام مبلغ در ایام تبلیغی ماه مبارک رمضان به این شهرستان گفت: شهرستان کوهرنگ ظرفیت اعزام دهها مبلغ و مبلغه در سطح شهرستان را داراست اما نداشتن خانه های عالم برای اسکان در روستاها از عواملی است که پذیرش کمتر مبلغ و مبلغه صورت می‌گیرد.

وی افزود: اداره تبلیغات اسلامی کوهرنگ در تمام مناسبت های ملی و مذهبی در طول سال اعزام مبلغ و مبلغه دارد که در ایام تبلیغی ماه رمضان به دوردست ترین نقاط این شهرستان از جمله بازفت و مناطق موگویی اعزام انجام شده است.

نصیری، مبلغین دارای حکم تبلیغی ماه مبارک رمضان ۹۷ را به تفکیک تعداد۱۴ مبلغ بومی، ۱۱ مبلغه بومی، تعداد ۲۱ مبلغ و ۱ مبلغه از دفتر تبلیغات اسلامی قم، تعداد ۳ نفر از سازمان تبلیغات اسلامی قم، ۱ مبلغه و ۱ نفر مبلغ از دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و تعداد ۸ نفر طرح هجرت عنوان کرد که به سه بخش مرکزی، بازفت و صمصامی اعزام شدند.

وی تصریح کرد: این تعداد مبلغ و مبلغه تا کنون به اداره تبلیغات اسلامی کوهرنگ مراجعه نموده و به مناطق شهری و روستایی اعزام شدند که در صورت درخواست و حضور مبلغین، اعزام های دیگری نیز انجام می‌شود.

نصیری با اشاره به برنامه های معنوی ماه مبارک رمضان، بیان کرد: جزخوانی قرآن کریم، روخوانی و روانخوانی، امر به معروف و نهی از منکر، آسیب شناسی های اجتماعی، دعا و نیایش، نماز، احکام شرعی به‌ویژه احکام ماه مبارک، تبلیغ چهره به چهره، گفتمان دینی، آموزش نماز، برنامه های عزاداری شب های قدر و برگزاری نماز عید فطر از فعالیت های مبلغین بومی و اعزامی درماه مبارک رمضان است.

گفتنی است، در رمضان ۱۴۳۹قمری مصادف با اردیبهشت و خردادماه ۱۳۹۷ تعداد ۶۰ مبلغ بومی و غیر بومی به مناطق موگویی و بخش های بازفت، صمصامی و مرکزی اعزام شدند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک