گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/06/30 تعداد بازدید: 46
print
هیئت های مذهبی الگوی مردم داری و زندگی به شیوه ی ائمه در جامعه هستند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرکرد با بیان اینکه هیئت های مذهبی معرف حرکت امام حسین (ع) در جامعه هستند، گفت: هیئت های مذهبی الگوی مردم داری و زندگی به شیوه ی ائمه در جامعه هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید عبد الحمید صفوی در همایش مداحان و هیئت های مذهبی شهرستان های شهرکرد، بن و سامان گفت: مردم ولایت مدار و عاشقان اهل بیت علیهم السلام استان چهار محال و بختیاری از هر لحاظ خود را آماده می‌کنند تا در ایام محرم برنامه های هر چه بهتر و باشکوه تری برگزار کنند.

حجت‌الاسلام صفوی با اشاره به اهمیت برگزاری مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام افزود: زنده نگه داشتن اهداف قیام امام حسین علیه السلام باید در رأس فعالیت هیئت های مذهبی قرار گیرد و توجه به نماز، توجه به امر به معروف و نهی از منکر در همه ی هیئت های مذهبی ما در ایام محرم و در غیر ماه محرم باید رعایت شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد با بیان اینکه شناخت زندگی ائمه علیهم السلام به تنهایی مورد قبول نیست، باید به آنچه از زندگی ائمه می دانیم و علم داریم جامه ی عمل بپوشانیم، ادامه داد: آن چیزی که در ایام محرم بیشتر از بقیه ایام باید مورد توجه قرار گیرد توجه به حق الناس است و حق الناس فقط پول و مال نیست، سرو صدا کردن بعد از نیمه شب، آلودگی صوتی، رعایت نکردن امور مربوط به راهنمایی و رانندگی در ایام محرم در خیابان ها همه و همه حق الناس است.

وی با بیان اینکه هیئتی ها از کودکی در مکتب امام حسین پرورش یافته اند و رفتار و کردار آنها برای دیگران الگوست، ادامه داد: یک فرد هیئتی باید توجه ویژه ای به چگونه زندگی کردن امام حسین علیه السلام داشته باشند و مواظب رفتار، کردار و گفتار خود باشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد بیان کرد: آن چیزی که هیئت های مذهبی باید به آن توجه داشته باشند، توجه به تمام ۵۶ سال عمر شریف امام حسین علیه السلام است که سید الشهدا سلوکش در جامعه چگونه بود و با مردم چگونه رفتار می کرد.

حجت‌الاسلام صفوی گفت: عزاداری با خلوص نیت و با اخلاص مورد توجه ائمه علیهم السلام است و رعایت مسائل اخلاقی و دینی در حد اعلا از سوی هیئت های مذهبی معرف حرکت و قیام امام حسین علیه السلام است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه ی طوبی بیان کرد: مسئولین هیئت های مذهبی باید به منظور ساماندهی و اخذ مجوز فعالیت در سامانه ی طوبی ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: ادارات تبلیغات اسلامی در شهرستان ها آماده ی همکاری همه جانبه به منظور ثبت هیئت های مذهبی هستند و مسئولین هیئت ها می توانند با آماده کردن مدارک مورد نیاز به این ادارات مراجعه و نسبت به ثبت و اخذ مجوز اقدام کنند، چرا که نداشتن مجوز و خدای ناکرده بروز هر گونه حادثه به عهده ی مسئول هیئت خواهد بود و سازمان تبلیغات اسلامی هیچ گونه تعهدی را نسبت به هیئت های مذهبی که مجوز فعالیت ندارد، قبول نمی کند.

حجت‌الاسلام اشاره ای هم به پایان فعالیت چهار ساله ی شورای هیئت های مذهبی کرد و گفت: مسئولین هیئت های مذهبی تا پایان ۱۰ مهر ۹۶ فرصت دارند به منظور کاندید شدن برای انتخابات پنجمین دوره ی شورای هیئت های مذهبی به ادارات تبلیغات اسلامی مراجعه کنند.

گفتنی است، این همایش ۲۸ شهریور ۹۶ در مصلی نماز جمعه ی شهرکرد برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک