گفت و گو
پیوندهای تصویری
1395/10/13 تعداد بازدید: 105
print
نهم دی روز بصیرت الهی بود در دل های امت انقلابی

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: نهم دی مبین کوثر و ابتر بود که گفتند خامنه‌ای کوثر است، دشمن او ابتر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام حسن بت شکن گفت: در سوره مبارکه بقره مردم زمان پیامبر به سه دسته تقسیم می شوند، یکی متقین، دیگری کافران و سومین دسته منافقین که در مورد متقین 5 آیه در مورد کافران دو آیه و در مورد منافقان 13 آیه نازل شده است.

حجت‌الاسلام بت شکن افزود: ویژگی های منافقین از زبان قرآن عبارت اند از اینکه می‌گویند ایمان آوردیم، ولی دروغ می‌گویند؛ در برابر خدا و مؤمنان خدعه و نیرنگ می‌کنند؛ منافقین قلب های مریض دارند؛ مفسده می‌کنند ولی می‌گویند اصلاحگر هستیم؛ مردم مومن را سفیه و بی عقل و شعور می دانند و منافقین وقتی به مومنان برخورد می‌کنند می‌گویند با شما هستیم ولی با شیطان صفتان می‌گویند ما آنها را مسخره می‌کنیم.

وی با اشاره به آیه ی 101 سوره ی توبه ادامه داد: بار دیگر قرآن مجید بحث را متوجه اعمال منافقان و گروه هاى آنها کرده مى‏ گوید در میان کسانى که در اطراف شهر شما مدینه هستند گروهى از منافقان وجود دارند «و ممن حولکم من الاعراب منافقون»یعنى تنها نباید توجه خود را به منافقان داخل بیندازید، باید هشیار باشید منافقان بیرون را نیز زیر نظر بگیرید و مراقب فعالیت هاى خطرناک آنان باشید.

حجت‌الاسلام بت شکن گفت: یکی از روش های خط نفاق، جنگ نرم است، جنگ نرم در برابر جنگ سخت در حقیقت شامل هرگونه اقدام روانی و تبلیغات رسانه‌ای که جامعه هدف یا گروه هدف را نشانه می‌گیرد و بدون درگیری نظامی و گشوده شدن آتش رقیب را به انفعال یا شکست وامی‌دارد، جنگ روانی، جنگ رایانه‌ای، اینترنتی، براندازی نرم، راه‌اندازی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و شبکه‌سازی از اشکال جنگ نرم هستند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: مبارزه با کفر آسانتر از مبارزه با نفاق و منافق است چون که آنجایی که مطلب باطل را در لباس حق عرضه می‌کنند، ظاهرش حق و باطنش باطل و همین پوشش باعث فریب مردم می‌شود، پوشش هایی مثل حقوق بشر، آزادی انسان، حفظ قانون، نظم و ثبات و صلح جهانی و مبارزه با تروریسم.

وی ادامه داد: کسانی که با دیده بصیرت به عالم و عالمیان می نگرند، از هر عاملی که موجب نابینایی دیده بصیرت و کوری آن می‌گردد، پرهیز می‌کنند، اینان از غفلت ها و عوامل ایجاد غفلت، دوری می ورزند؛ زیرا امام (ع)فرموده است: «دوام یافتن غفلت، موجب کوری بصیرت می‌گردد».

حجت‌الاسلام بت شکن گفت: بصیرت، نوعی به کارگیری عقل در مسیر هدایت انسان و استفاده از روشن گری آن است، قرآن کریم با ترغیب به بینا کردن دل ها با نور عقل، آنهایی را که از این نیرو استفاده نمی کنند، کوران واقعی معرفی می‌کند. خداوند می فرماید: آیا در زمین سیر نمی کنند؛ تا صاحب دل هایی گردند که بدان تعقل کنند و گوش هایی که بدان بشنوند؟ پس همانا چشم ها کور نمی شوند؛ بلکه دل هایی که در سینه ها جای دارند، کور می شوند.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی با اشاره به آیه ی 108 سوره یوسف بیان کرد: خداوند در این آیه می فرمایند: «بگو راه من اینست که من و پیروانم همه مردم را با بصیرت کامل بسوی خدا دعوت می‌کنیم، خدای یکتا منزه است و من از مشرکان نیستم »،خدای سبحان رسول گرامی خود را مأمور می‌کند به اینکه مردم را به سوی توحید خالص و حق صریحی که آیات آسمان ها و زمین بر آن دلالت می‌کنند وگوهری ناب و کمیاب است، دعوت کند، آن هم دعوتی از روی بصیرت که هیچ شائبه شرک در آن نیست.

وی ادامه داد: بار این دعوت هم تنها به عهده رسول گرامی نیست،بلکه همه کسانی که پیرو آن حضرت باشند نیز در آن سهیم هستند و آنگاه درمقام تقدیس از زبان رسول خدا(ص ) می فرماید: منزه است، خدا از آنچه به اونسبت می دهند و آنچه شایسته ساحت او نیست و آنگاه در مقام تأکید اینکه، این دعوت بسوی خدا براساس توحید خالص است و هیچ گونه گرایشی بسوی شرک ندارد، می فرماید: من از مشرکان نیستم، چون کسی که مشرک باشد غافل ازپروردگار خود و ایمن از مکر او و روی گردان از آیات اوست، پس چگونه ممکن است که داعی بسوی او باشد؟ و این سنخ اوصاف به هیچ وجه با هدایت و ارشاد جمع نمی شود.

گفتنی است، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری چهار شنبه 8 دی 95 در جمع دانش آموزان دخترانه ی دبیرستان علوم و معارف اسلامی حضور پیدا کرد و سخنانی در باره ی حماسه ی 9 دی بیان کرد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک