گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/07/04 تعداد بازدید: 41
print
مدیریت درستِ فضای مجازی و بهره بردن صحیح از آن؛ یکی از رموز موفقیت دانش آموزان صدرا در عصر امروز

رابط مدارس صدرا در چهارمحال و بختیاری یکی از رموز موفقیت دانش آموزان صدرا در عصر امروز را، مدیریت درستِ فضای مجازی و بهره بردن از این فضا به منظور بالا بردن سطح معلومات دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری جوانبخت خدادادی با اشاره به اینکه دانش آموزان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا از نظر علمی و اخلاقی در جامعه سرآمد هستند، گفت: مدرسه، خانواده، معلم و والدین، تلاش می‌کنند تا دانش آموز بتواند در محیطی پرورش پیدا کند که علاوه بر تحصیل علم به کسب معارف اسلامی و اخلاق دینی هم نائل آید و مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا بهترین محیط برای رسیدن به این مهم است.

خدادادی افزود: رشد تکنولوژی، وجود سایت ها، شبکه ها و بازی های رایانه ای متفاوت و پر زرق و برق در دنیای امروزی، گاه چنان بر دانش سیطره پیدا می‌کند که معلم، و والدین توان مقابله با آن را ندارند و رفته رفته باعث می‌شود دانش آموز در دنیای مجازی غرق شود.

وی با بیان اینکه پنج باب مدرسه ی صدرا در استان چهار محال و بختیاری فعال هستند و در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ پذیرای ۵۰۷ دانش آموز هستند، ادامه داد: سعی کردیم در مدارس حتما یک نفر روحانی و مبلغ حضور داشته باشد و در کنار معلمان و مربیان پرورشی جوابگوی سوالات و شبهات ذهنی دانش آموزان باشد.

رابط مدارس علوم و معارف اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری، یکی از رموز موفقیت دانش آموزان در عصر امروز را، مدیریت درستِ فضای مجازی و بهره بردن از این فضا به منظور بالا بردن سطح معلومات دانست و بیان کرد: به نظر می رسد مدارس باید با هدف ایجاد سواد رسانه ای، آگاه کردن دانش آموزان و مدیریت صحیح این فضا تدابیری بیندیشد و از وجود اساتید، صاحب نظران و عالمان آگاه در این حوزه، در سال تحصیلی جدید استفاده مطلوب را بنمایند.

وی افزود: در مدارس صدرا تلاش بر رشد همه ی ابعاد وجودی دانش آموزان می‌شود و با توجه به داده های فراوانی که توسط شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر می‌شود، باید دانش آموزان اهل تفکر، تعقل و تدبر باشند.

رابط مدارس صدرا در استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سعی ما براین است تا از طریق طرح بحث و مطالعه سه منبع نهج البلاغه، صحیفه ی نور امام خمینی (ره) و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، دانش آموز بتواند به مسائل اجتماعی، فرهنگی و مسائل روز آگاهی واقعی و حقیقی پیدا کند.

جوانبخت خدادادی با اشاره به اینکه ان شاء الله مدارس مباحثه درسی را جزءبرنامه های خود قرار دهند، گفت: سه باب مدرسه در شهرستان فارسان با ۳۳۷ دانش آموز وجود دارد که از این تعداد ۱۷۷ نفر در دبیرستان پسرانه ی دوره ی اول و ۸۵ نفر در دبیرستان پسرانه ی دوره ی دوم و ۷۵ نفر هم در دبیرستان دخترانه ی دوره ی دوم مشغول به تحصیل و کسب معارف دینی و قرآنی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۷۰ دانش آموز در دو باب دبیرستان علوم و معارف اسلامی در شهرستان بروجن مشغول به تحصیل هستند، افزود: شهرستان بروجن هم از وجود دو باب مدرسه ی علوم و معارف اسلامی صدرا بهره می برد که از این تعداد ۸۸ نفر در دبیرستان پسرانه ی دوره ی دوم و ۸۲ نفر هم در دبیرستان دخترانه هستند.

رابط مدارس علوم و معارف اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری، ادامه داد: این استان دارای بهترین استعداد های علمی و آموزشی است و دانش آموزان مستعد و با انگیزه ی فراوانی دارد که علاقمند به تحصیل در مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا هستند و در پایان از حمایت ها و تلاش های وزارت آموزش و پرورش و به‌ویژه اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری و ادارات آموزش و پرورش دو شهرستان فارسان و بروجن تقدیر و تشکر کرد.

وی گفت: امید است بتوانیم با تقویت زیرساخت ها، حمایت ها و همراهی مسئولین ذیربط چه در آموزش و پرورش و چه در سازمان تبلیغات اسلامی، گامی اساسی و پرقوت برای ترویج و گسترش مدارس علوم و معارف اسلامی در دیگر شهرستان های این استان برداریم که اگر چنین شود باقیات الصالحاتی برای تلاشگران در این عرصه خواهد بود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک