گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/07/15 تعداد بازدید: 54
print
مبلغان خواهر با غنای علمی حوزوی به صورت تخصصی جایگزین افراد غیرمتخصص می شوند

رئیس اداره مبلغات دفتر تبلیغات اصفهان با بیان جزئیات طرح اعزام هفتگی مبلغان خواهر، گفت: مبلغان خواهر با غنای علمی حوزوی به صورت تخصصی جایگزین افراد غیرمتخصص خواهند شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام حجت‌الاسلام محمد قیصری با اعلام خبر از برگزاری نخستین طرح اعزام مستمر مبلغات در استان چهار محال و بختیاری گفت: بعضاً افرادی که از لحاظ علمی احاطه ای بر مسائل دینی و اسلامی و فرهنگی ندارند صرفاً به دلیل برخی ویژگی های دیگر به‌عنوان سخنران در این مراسم خانگی حاضر می شوند و همین افراد از سوی خانم ها برای برگزاری جلسات مذهبی انتخاب می شوند که این ضعف علمی می تواند آسیب هایی را به دنبال داشته باشد.

حجت‌الاسلام قیصری افزود: مبلغاتی که در طرح اعزام مستمر شرکت می‌کنند باید سطح دو حوزه را گذرانده باشند و در کنار داشتن اندوخته ی علمی، مهارت های بیان معارف را نیز داشته باشند، البته هر دو هفته یک جلسه ی آموزشی ویژه ی مبلغات شناسایی شده با حضور بهترین اساتید کشوری برگزار می‌شود.

رئیس اداره مبلغات دفتر تبلیغات اصفهان گفت: مبلغان خواهر متخصص نسبت به اقتضائات و نیازهای هر منطقه و آسیب های موجود در منطقه مورد نظر توجیه می شوند تا بتوانند با حضور خود از سطح آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی در محلات بکاهند و در این زمینه بسته های فرهنگی و محتوایی لازم از سوی دفتر تبلیغات در اختیار بانوان مبلغه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۸ نفراز مبلغات در استان چهار محال و بختیاری شناسایی شده اند و بعد از انجام مصاحبه، افراد پذیرش شده به ترتیب اولویت به مناطق شناسایی شده در استان اعزام می شوند و هر اندازه اداره کل تبلیغات اسلامی در پیشبرد این طرح ما را همراهی و حمایت مالی کند، دو برابر آن اعتبار را دفتر تبلیغات استان اصفهان در نظر خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام قیصری گفت: نه تنها اداره کل تبلیغات اسلامی بلکه نهاد های فرهنگی و دولتی دیگر از جمله سپاه پاسداران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و دیگر ادارات هم می توانند در هر چه بهتر برگزار شدن این طرح مشارکت و همراهی کنند و ان شاء الله که بتوانیم به نحو شایسته و مطلوبی این طرح را اجرا کنیم تا شاهد اثرات مثبتش باشیم.

رئیس اداره مبلغات خواهر دفتر تبلیغات اصفهان بیان کرد: پذیرش در این طرح سقف مشخصی ندارد و هر چند نفری که در استان چهار محال و بختیاری شرایط لازم را داشته باشند و در مصاحبه قبول شوند، می توانند در طرح اعزام مستمر مبلغات خواهر شرکت کنند، اما چون ظرفیت شناسایی شده در این استان در حال حاضر ۲۵ تا ۳۰ محل و منطقه است، به ترتیب اولویت این تعداد را در فاز اول به کار گیری می‌کنیم و در فاز های بعدی و شناسایی مناطق بیشتر از مبلغات دیگر استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: این مبلغات حداقل هفته ای یک جلسه و در ماه چهار جلسه در یک روز و یک زمان خاص و یک مکان مشخص به بیان مباحث علمی، معرفتی و دینی بپردازند و حداکثر هم می توانند با توجه به توانایی که دارند و نیاز منطقه ی تبلیغی، هفته ای دو جلسه و در ماه ۸ جلسه داشته باشند.

گفتنی است، مصاحبه ی این طرح امروز پنجشنبه ۱۳ مهر ۹۶ با حضور ۴۸ نفر از مبلغات استان و سه نفر مصاحبه کننده ی خواهر از دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان، در اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک