گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/04/18 تعداد بازدید: 94
print
مباحث سیاسی و پاسخ به شبهات اعتقادی و سیاسی در کنار مباحث دینی و تربیتی برای دانش اموزان صدرا گفته شود

امام جمعه ی فارسان خطاب به مدیران مدارس صدرای چهای محال و بختیاری گفت: مباحث سیاسی و پاسخ به شبهات اعتقادی و سیاسی در کنار مباحث دینی و تربیتی برای دانش اموزان صدرا گفته شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، امام جمعه ی شهر فارسان در نشست مدیران مدارس صدرای شهرستان های فارسان و بروجن و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی این شهرستان ها گفت: فلسفه ی وجودی شکل گیری مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا، تعلیم و تربیت بر اساس دین و آموزه های اسلامی است و سابقه و تاریخچه ی این مدارس را هم رابط مدارس صدرا در چهار محال و بختیاری، جناب اقای خدادادی بیان کردند و بنده قصد اضافه ی مطلبی را به این مباحث دارم و آن اینکه این تاریخچه مربوط به بعد از انقلاب است، اما باید گفت که قبل از انقلاب هم چنین فکری در کشور بوده است.

حجت‌الاسلام حسین جمالی زاده با بیان تاریخچه و توضیحی در مورد مدارس صدرا در قبل از انقلاب گفت: قبل از انقلاب هم شبیه این مدارس در کشور وجود داشته و این نشان از ان دارد که چنین فکری در قبل از انقلاب هم بوده و مردم ما به معارف دین اسلام و تربیت اسلامی توجه ویژه داشته اند که در رژیم بی دین و فاسق آن چنانی، به شکل گیری مدارس دینی روی بیاورند و جواب هم بگیرند.

امام جمعه ی فارسان ادامه داد: در همان زمان وانفساه ما عالمان و شخصیت هایی را داشته ایم که از همین مدارس و دانشگاه های دینی در دیگر کشور ها انجمن اسلامی در دانشگاه های خارج از کشور دایر می کردند به‌عنوان مثال دکتر چمران، یا شهید بابایی، پس باید بدانیم که ظرفیت در کشور بوده و هست.

وی ادامه داد: ما در طول دوران بعد از انقلاب با اینکه بستر خوب و مناسبی فراهم است و نظم، نظام اسلامی و در رأس آن هم ولی فقیه و مرجعیت هم نمود و پشتیبانی دارد از نظام، امام متأسفانه خروجی ها ان جوری که باید باشد نبوده، اما به نظر من می آید که دانشگاه های ما به خوبی به دانش آموزان فارغ التحصیل از دبیرستان ها بها نمی دهند و زمینه برای انها در دانشگاه ها به خوبی فراهم نیست.

حجت‌الاسلام جمالی زاده بیان کرد: با وجود هزینه های زیادی که نظام مقدس جمهوری برای تربیت نیرو های متعهد و انقلابی صرف می‌کند مشاهده می‌شود که در آخر چنین نیرو هایی که واقعا متعهد، مومن و انقلابی باشند واقعا کم هستند و در این زمینه باید یک کار کارشناسی و حساب شده در سطح کلان صورت بگیرد و علت ریشه یابی شود.

امام جمعه ی فارسان گفت: گلایه هایی که از سوی مدیران و دیگر مسئولین مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا وجود دارد، درست و به جا، اما این مسائل باید در جلسات استانی مطرح و پیگیری شود و یا مدیران شهرستانی باید به صورت مجزا نشست هایی را برگزار کنند و با رایزنی و مشارکت متقابل مشکلات موجود را طرح و رفع کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: در کنار مباحث دینی و تربیتی باید شم سیاسی و پاسخ به شبهات اعتقادی و سیاسی هم برای دانش آموزان بیان شود تا دانش آموز ما وقتی در سطوح بالاتر قرار گرفت خود را با هزار سوال و شبهه نا شنیده مواجه نبیند و بتواند به خوبی با این شبهات مقابله کند.

امام جمعه ی فارسان در نشست مدیران مدارس صدرای شهرستان های فارسان و بروجن و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی این شهرستان ها ادامه داد: دانش اموز مدارس صدرا باید ذهن جوال داشته باشد و بتواند مسائل مختلف را از زوایای مختلف مورد بازبینی، بررسی و توجه قرار دهد و باید سعی شود در مدارس صدرا تمام مسائل روز، مباحث اعتقادی و بینشی از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام جمالی زاده گفت: دانش آموز دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا نباید فقط برای کسب نمره ی عالی تلاش کند، بلکه باید تلاش کند با بصیرت و خلاق با مسائل برخورد کند، اگر با شبهات دانش آموزان به جای پاسخ خوب و مناسب، برخورد شود، صد در صد در مقاطع دیگر زندگی بروز و رشد خواهد کرد و چه بسا باعث گمراهی و تغییر جهت زندگی دانش اموز به ظاهر انقلابی و متعهد ما بشود.

وی بیان کرد: اساتید و مربیان و معلمان مدارس صدرا هم باید معلمانی آگاه، مجرب و باعلم باشند تا به شبهات مطرح شده محکم، قاطع و عالمانه پاسخ دهند، نه اینکه خدای نکرده سست و ضعیف پاسخ دهند که دانش اموز به جای هدایت، گمراه شود.

امام جمعه ی شهر فارسان با بیان اینکه به شخصه حامی مدارس علوم و معارف صدرا بوده و هستم، گفت: تمام تلاش خود را برای پیگیری مسائل مربوط به این مدارس به کار خواهم گرفت و از مدیران و معلمان این مدارس تقدیر و تشکر می‌کنم.

گفتنی است، نشست مدیران مدارس صدرای شهرستان های فارسان و بروجن و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی این شهرستان ها چهارشنبه 14 تیر در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان با امام جمعه فارسان و مدیر کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک