گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/05/16 تعداد بازدید: 97
print
عمل به دستورات دین باعث کاهش چشمگیر معضلات اجتماعی می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه اسلام برای زندگی موفق و عاری از مشکل دستوراتی دارد، گفت: عمل به دستورات دین باعث کاهش چشمگیرمعضلات اجتماعی می شود.

عمل به دستورات دین باعث کاهش چشمگیر معضلات اجتماعی می‌شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه اسلام برای زندگی موفق و عاری از مشکل دستوراتی دارد، گفت: عمل به دستورات دین باعث کاهش چشمگیرمعضلات اجتماعی می‌شود.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه بیشتر معضلاتی که دامن گیر افراد جامعه است، به علت دوری از معارف و دستورات دین است، گفت: عمل به دستورات دین باعث کاهش چشمگیر معضلات اجتماعی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی با اشاره به روایتی از امام رضا علیه السلام گفت: شیعه ی واقعی کسی است که تمام رفتار و گفتارش بر اساس سیره ی ائمه علیهم السلام باشد و عملا ثابت کند که پیرو مکتب رسول الله است نه به صورت زبانی و فقط در حد حرف.

حجت‌الاسلام مرتضوی مرتضوی در ادامه افزود: مشکلات زیر ساختی در استان چهار محال و بختیاری زیاد است و تا این زیر ساخت ها به صورت مطلوب رسیدگی و ساخته نشوند، دیگر مشکلات و معضلات این استان هم حل نخواهد شد.

وی روز شنبه در نشست ساماندهی امور متوفیات چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در استان غسالخانه ۳۰۰ روستا باید تعمیر و نوسازی شود بیان کرد: برای تجهیز و بازسازی غسالخانه این روستاها به اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان نیاز است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: مراسم تشیع، تدفین، ختم باید طبق دستورات اسلام انجام شود چراکه اگر مراسم متوفیات به درستی صورت نگیرد سبب به وجود آمدن معظلات و آسیب های حاکم در جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری صحیح مراسم کفن و دفن متوفیان، افزود: با گذشت حدود ۴۰ سال از پیروزی انقلاب‌اسلامی، برگزاری مراسم اولیه اموات در بیشتر مناطق استان ضعف‌هایی دارد و این مسئله به دور از شأن جمهوری‌اسلامی است.

حجت‌الاسلام سیدجعفر مرتضوی رسیدگی به امور متوفیات را وظیفه همگانی دانست و ادامه داد: دفن میت یک واجب کفایی در دین اسلام است و اگر کسی برای دفن میت در اسرع وقت اقدام نکند، این دین بر گردن تمامی مسلمانان آن شهر است وهمه در قیامت باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: در شهرها شهرداری‌ها وظیفه نظارت کامل بر انجام اموری از جمله غسل میت، کفن و دفن را دارند و آموزش تعلیمات تشیع و تدفین به عهده ی دستگاه های فرهنگی و مذهبی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد اقامه نماز و نماینده ی ولی فقیه و دیگر عزیزانی است که دارای مسئولیت هستند، چون این امر، امر بسیار مهمی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه باید تدابیری اندیشیده شود و راهکار هایی ارائه شود که در هیچ نقطه ای از استان شاهد بروز مشکلات برنامه های تدفین و خاکسپاری نباشیم، خاطر نشان کرد: باید در راستای عدم استفاده از سلاح گرم و موسیقی و کاهش هزینه در این مراسم ها فرهنگ سازی شود.

حجت‌الاسلام سیدجعفر مرتضوی تصریح کرد: با برگزاری کارگاه های آموزشی برای اقامه کنندگان نماز میت باید آموزش های لازم تعلیم داده شود که اقامه نماز بر اموات درست صورت بگیرد چراکه با صحیح انجام دادن احکام دین اسلام می توان شاهد کاهش چشمگیر معضلات اجتماعی در جامعه شویم.

وی در ادامه افزود: حرمت مومن از حرمت کعبه بالا تر است و برای میت باید مراسم تشیع، تدفین، مراسم سوم و هفته برگزار کرد و این دور هم جمع شدن ها و از کارهای خوب مومن یاد کردن باعث رحمت و مغفرت میت می‌شود و اگر برنامه ها و دستورات دین از جمله تشیع به خوبی برگزار شود، مردم از مرگ غافل نخواهند بود و یاد مرگ در بین افراد جامعه باعث می‌شود کمتر به سمت معصیت سوق پیدا کنند.

گفتنی است، نشست ساماندهی امور متوفیات چهارمحال و بختیاری شنبه ۱۴ مرداد ۹۶ در تالار جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی با حضور اعضای عضو این کمیته برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک