گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/05/16 تعداد بازدید: 70
print
طرح آموزش بصیرت مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می شود

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه آشنایی با معارف مهدوی وظیفه ی همه است، گفت: طرح آموزش بصیرت مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می شود.

رئیس مجمع کانون های فرهنگی چهار محال و بختیاری:

طرح آموزش بصیرت مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می‌شود

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه آشنایی با معارف مهدوی وظیفه ی همه است، گفت: طرح آموزش بصیرت مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، جواد محمودی گفت: طرح بصیرت مهدوی دومین طرح ازشبکه ی بزرگ آرمان شهر مهدوی است که در دستور کار کانون های فرهنگی تبلیغی استان چهار محال و بختیاری قرار دارد.

محمودی با اشاره به اینکه هدف از ایجاد شبکه ی بزرگ آرمان شهر مهدوی، ایجاد شهری است که در آن همه ی قومیت ها، تفکرات، احزاب و گروها بدور از هر گونه تعصبات قومی و قبیله ای وارد معارف مهدوی شوند، افزود: این شبکه را جامع نمی نامیم چرا که روز به روز در حال بزرگ تر شدن است و شبکه هم هست چون که باید همه از هر صنف و هر جناحی و به صورت کاملا مردمی تشکیل شود و همه با هم در ارتباط باشند.

وی بیان کرد: بصیرت مهدوی به این معناست که عامه ی مردم شناخت نسبت به معارف مهدوی بیشتر از پیش پیدا کنند، چرا که قرار است بر اساس دانسته های خود انتخاب کنند و به همین دلیل باید دانسته های درست و به جایی داشته باشند.

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری گفت: تمام مردم در عصر حاضر شیفته ی دانستن هستند ولی خیلی از مردم بین خوب و بد و حق و باطل گرفتار شده اند و تمییز این دو از هم برای آنها سخت شده است و این انتخاب نیاز به علم دارد و این علم جز با آموزش صحیح به دست نخواهد آمد.

جواد محمودی افزود: دانسته های آدمی به علم انسان می افزاید نه به عقل او و اگر انسانی در رشته ای علم فراوان داشته باشد در آن علم متخصص خوبی می‌شود و همان طور که همه می دانیم انسان ها همه عاقل هستند و ما در طرح بصیرت مهدوی از اساتید کشوری در زمینه های مختلف دعوت می‌کنیم و بنا بر این داریم که در این آموزش ها در سه مرحله ی استانی، منطقه ای و کشوری، اساتید مجرب و متخصص در تمامی زمینه ها تربیت کنیم و به شهر ها و روستا ها اعزام کنیم.

وی بیان کرد: افراد منتخب در طرح استانی که به صورت عام برگزار می‌شود، بر اساس مصاحبه، فن بیان خوب و توانایی بالایی در یادگیری دارند انتخاب می شوند و به مرحله ی منطقه ای و بعد از مرحله ی منطقه ای به مرحله ی کشوری اعزام می شوند.

محمودی افزود: به دلیل کاهش هزینه ها و جلوگیری از تلف شدن زمان به دنبال این هستیم که دوره های آموزشی به صورت ویدئو کنفرانس و مشترک در تمام کشور برگزار شود.

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری گفت: با برگزاری این آموزش ها به جای یک استاد در یک تخصص، در هر شهر و روستایی یک استاد در تخصص های مختلف داریم و با توجه به شبکه بودن این گروه های آموزشی، این افراد با هم در ارتباط هستند و از تجارب و اطلاعات هم استفاده می‌کنند.

وی افزود: هدف از اجرای طرح بصیرت مهدوی آموزش و بالابردن سطح شناخت مردم نسبت به معارف مهدوی است و در حین اجرای این طرح تولید محتوا هم برای کانون های فرهنگی تبلیغی خواهد شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک