گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/05/16 تعداد بازدید: 79
print
طرح آرمان شهر مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می شود

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه تلاش می کنیم فقر را در ابعاد مختلف ریشه کن کنیم، گفت: طرح آرمان شهر مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می شود.

رئیس مجمع کانون های فرهنگی چهار محال و بختیاری:

طرح آرمان شهر مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می‌شود

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه تلاش می‌کنیم فقر را در ابعاد مختلف ریشه کن کنیم، گفت: طرح آرمان شهر مهدوی در چهار محال و بختیاری برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، جواد محمودی گفت: طرح شبکه ی بزرگ آرمان شهر مهدوی با هدف ایجاد تشکیل جامعه ی مهدوی با خصوصیات دولت مهدوی در دستور کار کانون های فرهنگی تبلیغی قرار دارد.

محمودی با اشاره به اینکه تمام اعضای کانون های فرهنگی تبلیغی و دیگر افرادی که در این کانون ها عضو نیستند می توانند در این طرح مشارکت داشته باشند، افزود: این طرح شامل چهار برنامه است که به موازات هم و در سیکل های مجزا اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: اولین برنامه از این چهار برنامه طرح مهر مهدوی است و قرار بر این است در این طرح بین نیازمند واقعی و بین افراد خیّر ارتباط برقرار کنیم و روش کار به این صورت است که پرداخت های نقدی به نیازمندان در این طرح حذف می‌شود و در ازای آن کارت بن ها و کارت هدیه های تعریف می‌کنیم و با فروشگاه هایی که نازلترین قیمت ها و با کیفیت ترین کالا ها و کالاهای ایرانی را دارند هماهنگ می‌کنیم و به آنجا معرفی می شوند.

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری گفت: اکثر نیازمندان متأسفانه مهارت خرید کردن را ندارند که چه جنسی با چه قیمت و کیفیتی باید خرید کنند و شاید بر اساس عدم تجربه ی کافی باشد و سعی ما بر این است که نیازمندان از لذت خرید بهره مند شوند و برای خرید خود دغدغه ای نداشته باشند.

جواد محمودی افزود: طرح مهر مهدوی یکی از طرح های آرمان شهر مهدوی است و شامل نیازمندان واقعی است که حجب و حیا دارند و دست خود را جلوی هر کسی دراز نمی کنند.

وی بیان کرد: ما برای آرمان شهر مهدوی در هر شهرستانی یک نماینده داریم که تحت عنوان کانون های فرهنگی و تبلیغی مشغول به فعالیت هستند و اعضای این کانون ها هر یک می توانند به‌عنوان یک عضو فعال عمل کنند و نسبت به شناسایی افراد نیازمند عمل کنند.

محمودی افزود: طرح مهر مهدوی شبکه ای مردمی است که از تمام اقشار جامعه در آن عضو هستند و به منظور فقر زدایی اجرا می‌شود و این مجموعه دارای اساسنامه، هیئت مدیره و چارت سازمانی مخصوص است و از بین این افراد، کسانی که دارای روابط عمومی بالا و تخصص زیاد هستند انتخاب می شوند و کار انها فقط تحقیق در مورد صحت و صغم اطلاعات دریافت شده در مورد نیازمندان است که ایا افراد معرفی شده واقعا نیازمند هستند یا شغل آنها کسب درآمد از طریق أخاذی از مردم است.

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری گفت: کار اعضای آرمان شهر مهدوی و طرح مهر مهدوی با فعالیت های اداره ی بهزیستی و کمیته امداد و موسسات خیریه فرق دارد و فرق در این است که این موسسات و ادارات به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند و در فرهنگ سازی اسلامی و گسترش کار و همه گیر کردن افراد در مشارکت کردن فعالیت ها وارد نمی شوند.

وی افزود: تلاش ما این است که همه ی افراد جامعه به صورت زنجیر وار و بدون اینکه کسی از آنها درخواست همکاری کند به نیازمندان کمک کنند و رفته رفته به سمتی برویم که هیچ نیازمندی در جامعه وجود نداشته باشد و هر فردی در جامعه بسته به در آمدی که دارد بتواند به یک یا چند نیازمند کمک کند.

جواد محمودی گفت: موسسات خیریه ای که در جامعه وجود دارند فقط به یک بُعد از مشکلات جامعه می پردازند به‌عنوان مثال یک موسسه فقط در بحث کودکان بی سرپرست فعالیت دارد، یک موسسه فقط برای افراد معلول ولی طرح مهر مهدوی به صورت عام به تمام ابعاد نیازمندان جامعه نظر دارد به نحوی که کرامت انسانی کسی زیر سوال نرود و رابطه ای بدون واسطه بین خیر و نیازمند به وجود آید.

محمودی بیان کرد: البته ناگفته نماندمنظور ما از نیازمند فقط نیازمند مالی و افراد فقیر از نظر اقتصادی نیست بلکه منظور هر نوع نیازمندی است از نیازمند معرفت گرفته تا نیازمند علم و سواد و نیازمند مهر و محبت.

وی گفت: این طرح عیب هایی هم دارد که شاید از چشم ما پوشیده باشد و باید طرح مورد آزمون و خطا قرار بگیرد و رفته رفته نسبت به معایب آن تلاش شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک