گفت و گو
پیوندهای تصویری
1395/10/13 تعداد بازدید: 145
print
سازمان تبلیغات اسلامی بر اساس اهدافی که دارد، حمایت شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی گفت: برنامه ریزان کلان باید مأموریت ها و برنامه های سازمان تبلیغات را مشخص کنند و به فراخور این برنامه ها اعتبارات و امکانات در اختیارما قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی، در شورای فرهنگی این اداره گفت: شخصیت حقوقی سازمان تبلیغات اسلامی به مانند شخصیت یک نماینده مجلس است به این معنا که برداشتی که مردم از یک نماینده مجلس شورای اسلامی دارند، هیچ تطبیقی با نماینده مجلس و خود مجلس شورای اسلامی ندارد.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: اینکه مردم نسبت به سازمان تبلیغات اسلامی و فعالیت های آن برداشت و قضاوت بعضا درستی ندارند، به این معنا نیست که سازمان تبلیغات اسلامی مقصر است، چون که مردم مطالباتی از این نهاد انقلابی دارند که ارتباطی با اهداف و مأموریت های سازمان تبلیغات ندارد و یا اگر هم ربط داشته باشد در قانون درصد و شکل آن مشخص شده است.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی دارای اساسنامه است و شرح وظایف در اساسنامه هم مشخص شده و ما بر اساس وظایف ابلاغ شده در اساسنامه که به تأیید مقام معظم رهبری هم رسیده مشغول به فعالیت هستیم و باید تدابیری اندیشیده شود تا مردم اطلاعات کافی در باره ی این اهداف و مأموریت های سازمان داشته باشند و فقط در این حیطه مطالباتی داشته باشند.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: نکته ی دیگر اینکه وقتی در اساسنامه 17 هدف و مأموریت برای سازمان تبلیغات اسلامی مشخص شده است، آیا اعتبارات کافی و امکانات لازم به منظور اجرای این برنامه ها اختصاص داده می‌شود ؟

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: برنامه ریزان کلان باید مأموریت ها و برنامه های سازمان تبلیغات را مشخص کنند و به فراخور این برنامه ها اعتبارات و امکانات در اختیارما قرار دهند، تا ما هم بدانیم چه مقدار برنامه و چه مقدار اعتبار و امکانات داریم و حساب شده اقدام به انجام فعالیت کنیم.

وی افزود: اینکه فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی برای مردم شناخته شده نیست، به مقداری خود سازمان تبلیغات اسلامی مقصر است، به مقداری مردم و به مقداری هم دولت و همه ی اینها باید کنار هم قرار بگیرد و نواقص برطرف شود تا فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی در بین مردم به چشم بیاید.

حجت‌الاسلام مرتضوی گفت: ساختمان اداره کل تبلیغات اسلامی که از همان ابتدا ساخته شد، اگر بررسی کنیم مشخص می‌شود که هیچ پولی به این امر اختصاص داده نشد و حتی کسی هم پیگیر نشد که شما برای ساخت این ساختمان پولی دارید یا نه ؟ نه اینجا بلکه هفت شهرستان دیگر هم به همین منوال.

وی گفت: در دولت ها بیشتر به اموراقتصادی توجه می‌شود و به مسئله ی فرهنگی خیلی کم توجه می‌شود، در صورتی که به فرموده ی مقام معظم رهبری فرهنگی در رأس تمام امور قرار دارد و دیگر مسائل زیر مجموعه ی فرهنگی هستند.

گفتنی است، نشست شورای فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری سه شنبه 7 دی 95 برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک