گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/07/02 تعداد بازدید: 72
print
روحانیون نقش به سزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری در همایش طلایه داران تبلیغ این استان، گفت: روحانیون نقش به سزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، سید قدیر مرتضوی باباحیدری در همایش طلایه داران تبلیغ که روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ در مصلی نماز جمعه شهرکرد، گفت: مبلغین و روحانیون به دلیل اینکه به صورت چهره به چهره و مستقیم با مردم در ارتباط هستند تأثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی و اموزش برای کم کردن مشکلات و معضلات اجتماعی دارند.

وی افزود: هر آسیبی در بخش های مختلف جامعه می تواند زمینه ساز یک یا چند آسیب اجتماعی دیگر باشد به همین منظور باید آسیب های مختلف به‌ویژه در حوزه اجتماعی مدیریت و برای ریشه کنی آن برنامه ریزی علمی شود.

مرتضوی یادآور شد: عرصه ی جهان امروز جنگ فرهنگی است و در میدان جنگ امروز هم ما نیاز به افسران زبده و کار آموزده نیاز داریم، به نیرو هایی که جامعه به انها اعتقاد و اعتماد داشته باشد، نیاز داریم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ماه محرم یک ظرفیت خوب برای شناساندن آسیب های اجتماعی به ویزه در بحث مواد مخدر است که روز به روز بیشتر دامن گیر خانواده ها است و این دلیلش شاید به نا اگاهی افراد خانواده نسبت به آسیب های مواد مخدر است.

مرتضوی باباحیدری در همایش طلایه داران تبلیغ تاکید کرد: کارکرد دولتی در عرصه ی مبارزه با مواد مخدر، کارکرد قابل قبولی نبوده و نیست و این یک نکته ی بسیار مهم و حائز اهمیت است و دیگر اینکه هزینه ی بروز و شیوع و ایجاد جرم در کشور ما پایین و هزینه ی برخورد با جرم هزینه ی بالایی است که متأسفانه توفیق ما را در مبارزه با جرم کاهش داده و در نگاه مردم و جامعه تلاش های ما کم اثر است و به چشم نمی آید.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم قبح آسیب های اجتماعی در جامعه شکسته نشود و شاید احساس شود قبح بعضی آسیب ها شکسته شده و بروز مشکلات بیش از گذشته است اما هنوز جای امیدواری و شکر و سپاس است که جامعه ی اسلامی به برکت خون شهدا و رهبری و حضور پر رنگ و مؤثر روحانیون در جامعه هنوز جامعه ای سالم و رو به بهبود است.

مرتضوی گفت: آگاهی و اطلاع مردم از چگونگی شیوع آسیب ها و نحوه ی مبارزه با انها کم است و این وظیفه ی دستگاه های ذیربط، علما و روحانیون و افراد تأثیر گذار جامعه را بیشتر می‌کند.

گفتنی است، همایش طلایه داران تبلیغ استان چهار محال و بختیاری در آستانه ماه محرم روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ در مصلی نماز جمعه ی شهرکرد برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک