گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/05/31 تعداد بازدید: 118
print
رفتار معلمان قرآن با نونهالان اهمیت بسزایی دارد

حافظ کل قرآن کریم با بیان این نکته گفت: یک رفتار معلم قرآن می تواند کودکی را به حافظ قرآن تبدیل و برعکس رفتاری هم می تواند برای یک عمر، کودکی را از قرآن، ائمه و معارف دین دور کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، اعظم همتیار گفت: به تعبیر امام خمینی (ره) امید من به شما دبستانی هاست و با الهام از این سخن گهر بار، ما باید از سنین نونهالی و از دوران ابتدایی کار انس با قرآن را شروع کنیم، یعنی اگر موفق نشدیم در دوران نونهالی و کودکی، بچه ها را با قرآن آشنا کنیم و انس دهیم، در مبارزه با جنگ نرم شکست خورده ایم.

همتیار افزود: در سنین بالاتر نه اینکه اثری نیست، اما نه به اندازه ی اثری که در سنین کمتر حاصل می‌شود به این معنا که بچه ای که در سنین خردسالی با قرآن انس بگیرد، تأثیر انس با قرآن در گفتار و رفتارش با بزرگتر ها و با هم سالانش به خوبی مشهود است و خانواده ای که موفق شود نونهال خود را به خوبی پرورش دهد، باعث تشویق دیگر خانواده ها هم خواهد شد.

وی ادامه داد: یادم هست سال گذشته در مدرسه ی قدسیه شهر نقنه کلاس های قرآن داشتیم، حجت‌الاسلام محمد ابراهیم حجت پناه به‌عنوان سخنران به کلاس ما آمدند، دختر خانم کوچکی که قصد رفتن به کلاس اول ابتدایی را داشت وقتی پای صحبت های حاج آقا نشست و از اهمیت تلاوت قرآن و دوستی با قرآن شنید، پیش من آمد و گفت توی خانه مان ماهواره داریم و الان بروم خانه پدرم را مجبور می‌کنم که آن را جمع کند و بیان کرد دوست دارم حافظ قرآن شوم.

این فعال قرآنی رفتار، ادب و گفتار حجت‌الاسلام حجت پناه را عامل اصلی ایجاد انس و الفت در دل این نونهال دانست و بیان کرد: اگر ما بتوانیم این علما و روحانیونی که به زبان خود بچه ها با آنها ارتباط برقرار می‌کنند و رفتار و گفتار آنها بسیار تأثیر گذار است را شناسایی کنیم و از آنها کمک بگیریم در جذب خردسالان بسیار موفق خواهیم بود.

اعظم همتیار گفت: این درحالی است که باید گفت بچه ها بسیار حساس هستند و اگر کسی کوچکترین ناراحتی با آنها داشته باشد و بچه احساس کند که به او توهین شده یا رفتاری از مربی باعث شود که کودک تشخیص دهد او حرف هایی می زند که خودش عمل نمی کند، دیگر به کلاس های قرآن نخواهد آمد و باعث دوری نونهال از فعالیت های قرآنی می‌شود.

این حافظ کل قرآن کریم افزود: فعالیت قرآنی و مذهبی انجام دادن آن هم با مخاطب نونهال بسیار حساس است، چون یک رفتار می تواند کودکی را به حافظ قرآن تبدیل کند و برعکس رفتاری هم می تواند برای یک عمر کودکی را از قرآن، ائمه و معارف دین دور کند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک