گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/07/02 تعداد بازدید: 47
print
رسالت روحانیون، تبلیغ همراه با بصیرت و شجاعت است

نماینده ولی فقیه در چهار محال و بختیاری در همایش طلایه داران تبلیغ این استان که با حضور هزار و ۱۰۰ مبلغ و مبلغه برگزار شد، گفت: رسالت روحانیون، تبلیغ همراه با بصیرت و شجاعت است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی نکو نام در همایش طلایه داران تبلیغ که روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ در مصلی نماز جمعه شهرکرد، گفت: محتوای تبلیغ روحانیون جز مکتب عاشورا چیز دیگری نیست و انچه را که مبلغین موظف هستند امروز به جامعه ی انقلاب کرده ی ایران و بر کشتی انقلاب سوار شده ی ایران اسلامی ابلاغ کنند محتوای اسلام است و عاشوراو کربلا هم همه ی محتوای اسلام است.

نماینده ی ولی فقیه در استان چهار محال و بختیاری افزود: اگر اسلام رونق گرفت و ماند و توانست تا امروز گسترش پیدا کند و جامعه ی میلیاردی اسلام را داشته باشیم، به برکت عاشورا بود، اگر عاشورا درست تبیین شود و محتوای آن به درستی برای جامعه ی بشری بیان بشود همه ی اسلام با همه ی ظرفیتش برای مردم تبیین می‌شود و ما دیگر هیچ دغدغه ای نخواهیم داشت.

امام جمعه ی شهرکرد ادامه داد: سر اینکه دشمن از عاشورا و پرچم سرخ عاشورا و فرهنگ ایثار و شهادت می ترسد و واهمه دارد این است که محرم همه ی ظرفیت اسلام را با قیام و شهادت طلبی و جهاد برای بشریت تبیین می‌کند و دشمنان این را نمی خواهند.وی بیان کرد: دشمنان دنبال اسلام راکد، ایستا و ساکت هستند و انها از اسلامی به شدت در هراس هستند که همراه با قیام همراه با شهادت و همراه با ایمان و بصیرت باشد.

حجت‌الاسلام نکونام گفت: امروز بعضی ها هم در داخل و هم در خارج دنبال این هستند که ما نباید همه اش دم از جهاد و شهادت طلبی و قیام بزنیم و بهتر است از صلح دم بزنیم چون جاذبه اش بیشتر است، اما باید گفت کدام صلح بهتر است، صلح عزت مندانه یا صلح با ذلت؟

وی ادامه داد: اگر دشمن ما صلح همراه عزت را برای ما می خواهد ما هم استقبال می‌کنیم و امام حسین علیه السلام هم همین را برای ما بیان می‌کند و محتوای همه ی دین هم همین است، یعنی همه ی دین صفا و صمیمیت، مهربانی و محبت و آشتی است اما زمانی که همه ی اینها همراه با عزت باشد نه همراه با ذلت.

نماینده ی ولی فقیه در چهار محال و بختیاری افزود: آنچه ضرورت جامعه ی امروز ماست، صلح همراه با عزت و سربلندی است و اینکه بعضی ها عنوان می‌کنند که دم از جهاد و قیام و شهادت طلبی نزنید، این یک شعار انحرافی است.

امام جمعه ی شهر کرد در همایش طلایه داران تبلیغ در آستانه ی ماه محرم ۱۴۳۹ بیان کرد: رسالت روحانیون، تبلیغ همراه با بصیرت، شجاعت و بیان حقایق با علم و درایت است و مبلغین در تبلیغ دین باید با پناه به خدا استوار باشند و از مشکلات در راه خود نهراسند و وابستگی خود را از مادیات کم کنند.

گفتنی است، همایش طلایه داران تبلیغ استان چهار محال و بختیاری در آستانه ماه محرم روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ در مصلی نماز جمعه ی شهرکرد برگزار شد

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک