گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/06/14 تعداد بازدید: 103
print
خانواده ها به شبهات نوجوانان واقع بینانه و با مراجعه به آیات کلام وحی پاسخ دهند

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با اشاره به مطالب پوچ، بدون محتوا و منبع در فضای مجازی گفت: خانواده ها به شبهات نوجوانان واقع بینانه و با مراجعه به قرآن پاسخ دهند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در نشست کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره امور قرآنی این استان و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد، با اشاره به آیات سوره ی مائده در مورد واقعه ی غدیر خم، گفت: دشمنان دین اسلام طبق آیان این سوره از دین اسلام مأیوس شدند ولی دست بر نداشتند و ما تلاشمان این است که به‌عنوان شیعه ی واقعی، اسلام واقعی را به جهانیان بشناسانیم.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: دشمنان ما دنبال این هستند که واقعه ی غدیر مقل واقعه ی محرم نشود و ما باید تلاش کنیم همان گونه که به صورت خود جوش محرم را زنده نگه می داریم، غدیر و واقعه ی غدیر را هم زنده نگه داریم.وی با اشاره به حدیث ثقلین گفت: این حدیث از احادیث معتبر است و متأسفانه خیلی از ما این حدیث شریف را ناقص میخوانیم و ناقص حفظ و بیان می‌کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری خطاب به همکاران خود در اداره کل تبلیغات اسلامی بیان کرد: در این حدیث بیان شده که کتاب و اهل بیت هیچ گاه از هم جدا نمی شوند تا در روز قیامت در کنار حوض بر من وارد شوند و پیامبر خدا لعنت کرد کسی را که این دو را از هم جدا کند.

وی با اشاره به مطالب پوچ و واهی و بدون محتوا و بدون منبع در فضای مجازی، افزود: خانواده ها وظیفه دارند که شبهات دینی و از جمله شبهات مرتبط با مناسبت های ملی را آگاهینه و با اطلاعات شفاف، روشن و به دور از بیان افسانه و داستان و با مراجعه به آیات کلام وحی، برای نوجوانان و کودکان پاسخ دهیم.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در ادامه با اشاره به حکمت 231 نهج البلاغه، گذری به فعالیت های انجام شده در شش ماهه اول سال 96 کرد و گفت: تسلیم در برابر کاهلى، نسبت به حقوقى که انسان در پى آنهاست، باعث مى شود که وقت مناسب براى دست آوردن آنها از دست برود و این خود مستلزم تباه ساختن و از دست دادن آن حقوق خواهد بود.

وی افزود: کارمندی که در طول روز از وقتی که در اختیار دارد به منظور وظایف تعیین شده اش استفاده نکند حق اداره، حق ولایت، حق الهی و حق النفس و حق الناس به گردنش می ماند و این یعنی خسران و زیان. حجت‌الاسلام مرتضوی ادامه داد: هم چنین تسلیم شدن در برابر سخن چین که کارش، تلاش در برهم زدن میان دو دوست است و اطاعت از گفتار وى باعث ایجاد سردى و کدورت در بین دوستان و از دست دادن یکدیگر است.

یادآور می‌شود در این نشست از زحمات چهارساله ی مهدی پرتوی به‌عنوان رئیس اداره ی امور قرآنیِ اداره کل تبلیغات اسلامی تقدیر شد.

 

گفتنی است، پنجمین نشست کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی دوشنبه 13 شهریور 96در تالار جلسات این اداره کل برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک