گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/05/24 تعداد بازدید: 97
print
برگزاری نشست بررسی فعالیت های فرهنگی، تبلیغی در بخش صمصامی به همت اداره کل تبلیغات اسلامی

نشست بررسی فعالیت های فرهنگی، تبلیغی در بخش صمصامی به همت اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری ۲۱ مرداد ۹۶ برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری،حجت‌الاسلام هرمز نظر پور در نشست بررسی فعالیت های فرهنگی تبلیغی بخش صمصامی که در بخشداری این شهر برگزار شد، گفت: انجام فعالیت های فرهنگی در شهرستان کوهرنگ به علت عشایری بودن و روستایی بودن بیشتر مناطق بسیار سخت و طاقت فرساست به این معنا که در مناطق شهری و دیگر مناطق روستایی پر جمعیت وقتی مبلغ دینی وارد منطقه می‌شود، زیر ساخت ها اماده و مکان تقریبا مجهزی در دست رس است اما در شهرستان کوهرنگ چنین نیست.

حجت‌الاسلام نظرپور با اشاره به اینکه فعالیت تبلیغی در شهرستان کوهرنگ سختی فراوان دارد، افزود: در مناطق روستایی و عشایری کوهرنگ با وجود استعداد های خوبی که در بین نوجوانان و جوانان وجود دارد به دلیل پراکنده بودن آنها امکان تشکیل کلاس هابه صورت تجمعی وجود ندارد.

وی ادامه داد: با این همه سختی روحانیون اعزامی در شهرستان کوهرنگ با تلاش های زیاد کلاس های بالای ۵۰ الی ۶۰ نفری را برگزار می‌کنند و این درحالی است که شاید در مناطق شهری و شهر های بزرگ با وجود بهترین امکانات و بهترین مکان ها، استقبال به این خوبی مشاهده نشود.

روحانی طرح اوقات فراغت در بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ، گفت: متأسفانه به دلیل محروم بودن منطقه و عدم حمایت بهتر از مبلغین اعزامی، کسی حاضر نمی شود در این شهرستان به‌عنوان روحانی مستقر به فعالیت بپردازد و این در حالی است که واقعا این منطقه به وجود روحانی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه روحانیون در مناسبت های تبلیغی ماه های محرم، صفر، رمضان با جان و دل در این مناطق مشغول به فعالیت می شوند، گفت: همان طوری که خانواده های دیگر مردم نیاز به آسایش و آرامش و امکانات دارند و دانش آموزان آنها در مقاطع دبیرستان و دانشگاه نیاز به مدارس و امکانات دارند، روحانیون هم از این قضیه مستثنی نیستند و استقرار دائم با توجه به شرایط جغرافیایی و زمستان سخت منطقه و نبود امکانات کافی بسیار دشوار است.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در این نشست گفت: با وجود اینکه این شهرستان دارای ۱۲ نفر مبلغ بومی است که اگر یکی از این عزیزان حاضر شود به‌عنوان روحانی مستقر مشغول به فعالیت شود مورد حمایت بیشتر قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: غیر از روحانیون بومی که آشنا با منطقه و مردم هستند، مبلغ دیگری توان ماندگاری در این شهرستان را ندارد و مبلغین خود این منطقه باید همت کنند تا مشکل روحانی مستقر حل شود.

معاون اداری و مالی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در باره ی وضعیت خانه های عالم و سند این خانه ها در بخش صمصامی و بازفت گفت: ۱۳ خانه عالم به اداره کل تبلیغات اسلامی واگذار شد که از این تعداد برای ۵ باب آن سند مالکیت تهیه شده و ۸ خانه عالم باقی مانده به علت پاره مشکلات که در مسکن و شهر سازی وجود دارد، هنوز امکان صدور سند وجود ندارد.

محمد رضا رستگار افزود: این اداره کل تمام خانه های عالم زیر مجموعه ی خود را تا حد توان و بیشتر از اعتبارات تخصیصی تکمیل، تجهیز و بازسازی کرده است و اکثر این خانه های عالم قابل سکونت هستند.

رستگار ادامه داد: اتاق های عالمی هم که توسط بنیاد برکت در این شهرستان ساخته شد که حدود ۳۰ پروژه بود متأسفانه ناتمام ماندند و در صورتجلسه ای به اداره کل اوقاف و امور خیریه به منظور تکمیل و تجهیز واگذار شدند که در حال حاضر چقدر پیشرفت فیزیکی دارند و چقدر تجهیز شده اند را ما خبری نداریم.

گفتنی است، مدیر کل، معاون اداری مالی، کارشناس روابط عمومی، کارشناس حراست اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری و رئیس و کارشناس اداری و مالی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کوهرنگ شنبه ۲۱ مرداد ۹۶ در نشست بررسی فعالیت های فرهنگی تبلیغی بخش دوآب صمصامی با حضور روحانیون اعزامی و بخشدار شرکت کردند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک