گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/07/02 تعداد بازدید: 72
print
اندیشه و باور مهدویت، از مهم ترین آموزه های دین مبین اسلام است

رئیس مجمع کانون های فرهنگی چهار محال و بختیاری در دومین نشست طرح آرمان شهر مهدوی در شهرکرد، گفت: اندیشه و باور مهدویت، از مهم ترین آموزه های دین مبین اسلام است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، جواد محمودی گفت: این نشست با هدف شبکه سازی مردمی، آشنایی، همراهی و عضویت در شبکه ی بزرگ طرح آرمان شهر مهدوی روز سه شنبه ۲۸ شهریور ۹۶ در تالار جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

محمودی با اشاره به اینکه از تمام کسانی که فکر و ایده ی نو و وقت کافی دارند دعوت می‌شود ما در برگزاری هر چه بهتر این طرح یاری دهند، افزود: این طرح متکی بر شخص یا اشخاص، نهاد یا دستگاه خاصی نیست و کاملا مردمی برگزار می‌شود، و توسط خود مردم به صورت سازمان یافته مدیریت خواهد شدو حذف عده ای، خللی در کار شبکه ایجاد نمی کند.

وی بیان کرد: برای شروع پنج بخش مهرمهدوی، بصیرت مهدوی، نشاط مهدوی، همزیستی یا آشتی مهدوی، اشتغال و کار آفرینی مهدوی اجرا می شوند و برای شناسایی طرح هر هفته با شناسایی فعالان فرهنگی در نشست هایی این طرح توجیه و افراد مستعد و علاقمند شناسایی و سازماندهی می شوند.

رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی چهار محال و بختیاری گفت: کاربردهای «جامعه آرمانی دین» مهدویت در بدنه جامعه منتظر، از جمله مسائل مهم و قابل توجهی است که به دلیل نقش اجتناب‌ناپذیر آن در تحقق الگویی روشمند که بتواند اهداف و انتظارات جامعه دینی‌ ‌را فراهم کند، مورد توجه محققان و اندیشمندان قرار گرفته‌است، به‌ویژه این‌که امروزه وجود تمایلات دینی در جوامع جهانی و حضور تأثیرگذار و انکارناپذیر دین، به سرعت در حال توسعه است.

محمودی افزود: جامعه منتظر، در صورتی می‌تواند در ترسیم وضعیت آینده جهان، جامعه‌ای با کیفیت و اثر‌گذار و الگویی برای دیگر ملت‌ها باشد که بر اصول و آرمان‌های خود پافشاری کند و بایسته‌های جامعه آرمانی دین، با محور مهدویت را سر لوحه فعالیت خود قرار دهد.

وی ادامه داد: تبین کاربردهای جامعه آرمانی مهدویت، از قبیل کارکرد سیاسی با هدف تأثیر گذاری بر آینده جوامع، کارکرد فرهنگی متأثر از فرهنگ انتظار، کارکرد عقیدتی، با هدف عمق بخشی و اصلاح باورها و بومی‌سازی آن در متن جامعه منتظر، می‌تواند گام مؤثری به منظور برنامه‌ریزی و حرکت به سوی ساختن آینده‌ای درخشان و نهایتا زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر(عج) تلقی شود.

جواد محمودی افزود: اندیشه و باور مهدویت، از مهم‌ترین آموزه‌های دین مبین اسلام و در واقع، مهدویت، آینه‌ای تمام‌نما برای آینده‌ای حتمی، روشن، فراگیر، مطلوب و موعود در جهان است که پیروان تمامی ادیان با اندیشه موعود آخرالزمان، تاریخ زندگی بشر را هدفمند می‌بینند.

وی بیان کرد: فرهنگ مهدویت، منبع سرشاری است که هر معتقد به امام زمان در حد بینش و بررسی خود، از آن برداشت می‌کند و نگرش درست به ظهور منجی موعود از سلاله پاک پیامبر اسلام، درک صحیح از معیارها، ارزش‌‌‌ها و مسئولیت‌ها و تلاش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح خود و جامعه، رابطه‌ای قوی و پایدار براساس رابطه ولایی، بین انسان و امام عصر ایجاد می‌کند، در این میان، این رسالت خطیر و مهم به عهده آینده پژوهی دینی گذاشته شده‌است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک