گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/01/19 تعداد بازدید: 100
print
افزایش کیفی و محتوایی اعتکاف باید مد نظر باشد

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بر ضرورت توجه به کیفیت و محتوای اعتکاف تأکید کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری حجت‌الاسلام حسن بت شکن با اعلام گزارشی از اعتکاف سال ۹۵ گفت: اعتکاف در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ افزایش کمی و کیفی خوبی داشت و انتظار می رود در سال ۹۶ هم این ارتقا کمی و کیفی وجود داشته باشد.

وی افزود: هزینه ای که از معتکفین به خاطر هزینه ها در یافت می‌شود در شهر ها و روستا ها متغیر است که این مبلغ از رایگان تا ۵۰ هزار تومان متغیر است و کم و زیاد شدن این مبلغ بستگی به وجود خیّرین و کیفیت ارائه ی خدمات در هر منطقه بستگی دارد.

حجت‌الاسلام بت شکن ادامه داد: در مورد تهیه ی بسته ی فرهنگی هم باید گفت که تمام تلاش ما این بوده که کتب مرتبط با ماه رجب و مراسم اعتکاف تهیه و به تعداد معتکفین در اختیار آنها بگیرد که بر همین اساس تمامی معتکفین سال های قبل یک نسخه کتاب احکام اعتکاف در اختیار دارند.

وی گفت: برای مبلغین اعزامی به مراسم اعتکاف امسال یک بسته ی فرهنگی در نظر گرفته شده است که کتابی با عنوان «شیعه پاسخ می‌گوید» نوشته ی آیت الله ناصرمکارم شیرازی در این بسته فرهنگی موجود است و موسسه ی غدیر شناسی که تحت نظر آیت الله شاه آبادی است، بیان داشته که اگر مبلغی یا قاری و مداحی حلقه های معرفتی در مراسم اعتکاف داشته باشد و این کتاب را در ان حلقه ها تدریس کند، سفر مشهد مقدسی برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.

معاون فرهنگی، پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری بیان کرد: با هماهنگی با اداره امور قرآنی امسال مشکل قاری قرآن در تمامی مراکز اجرا کننده ی اعتکاف نخواهیم داشت و برنامه ی زمانبندی حضور قاریان و فعالیت آنها، تهیه و تدوین شده و به شهرستان ها هم ابلاغ شده است.

حجت‌الاسلام بت شکن افزود: کانون مداحان استان و شهرستان ها نیز با مداحان زیر مجموعه ی خود جلساتی را داشته اند و در مناسبت های سه روزه ی اعتکاف در هر مسجدی یک نفر مداح حضور خواهد داشت.

وی گفت: مطلبی که باید به آن توجه ویژه شود، اینکه چون ایام نزدیک به انتخابات است، باید دقت شود که مباحث انتخاباتی در اعتکاف به هیچ وجه مطرح نشود و باید دانست اصل انتخابات با تبلیغ انتخاباتی فرق دارد، این که جناح و گروهی قصد استفاده از ظرفیت اعتکاف در مساجد را داشته باشند غلط است و نباید انجام شود.

حجت‌الاسلام بت شکن بیان کرد: ثبت نام ها حتما از طریق سامانه ی اعتکاف باید انجام شود و مناطق روستایی که دسترسی به اینترنت ندارند و امکامات کمتری وجود دارد، می توانند به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مربوطه ی خود مراجعه و لیست ثبت نام اعتکاف خود را در سامانه ی اعتکاف به ثبت برسانند.

معاون فرهنگی، پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: بیمه ی معتکفین باید انجام شود و مسئولین اجرائی اعتکاف در هر مسجدی مسئول این امر هستند و چون بعضی مساجد ما از لحاظ سیستم برق کشی و گازکشی شاید مشکل داشته باشند، اولا باید این مشکلات برطرف شوند و دیگر اینکه حتما معتکفین بیمه شوند.

گفتنی است نشست ستاد اعتکاف استان روز پنج شنبه ۱۷ فروردین ۹۶ در تالار جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک