گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/01/29 تعداد بازدید: 99
print
آسیب شناسی فعالیت های تشکل های دینی باید به صورت جدی تر دنبال شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری برآسیب شناسی فعالیت های تشکل های دینی به صورت جدی تأکید کرد.

ه گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در نشست سیاست گذاری برنامه های فرهنگی سال ۹۶ گفت: گزارش دادن خوب در بحث فعالیت های انجام شده، یک هنر است و باید سعی شود گزارش فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف و در شهرستان ها به خوبی انجام شود.

حجت‌الاسلام مرتضوی با تأکید بر تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته در شهرستان کوهرنگ افزود: باید با بومی سازی معیار های انتخاب بانوان فرهیخته در این شهرستان این جمعیت را تشکیل دهیم، چون که شهرستان کوهرنگ تنها شهرستان استان است که جمعیت بانوان فرهیخته ندارد.

وی ادامه داد: ادارات تبلیغات اسلامی در منعکس کردن و گزارش دادن فعالیت های مذهبی و فرهنگی تشکل های دینی چشم نظام هستند و حضور فیزیکی ما در اجرای تمامی فعالیت ها ملاک نیست و صرف یک بازدید و ارزیابی به منظور آسیب شناسی و بررسی نقاط قوت و ضعف کافی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نهادی است که زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند، افزود: بیشتر فعالیت های این نهاد انقلابی، فعالیت های مردمی است و در تشکل های دینی در مجموع دولت نباید ورود داشته باشد و اگر ورودی می‌شود، فقط بحث های نظارتی است.

حجت‌الاسلام مرتضوی گفت: آسیب شناسی فعالیت های تشکل های دینی باید به صورت جدی تر دنبال شود و در این باره مقالاتی نوشته شود، تشکل های سنتی شناسایی شوند، فعالیت ها دسته بندی شود و گزارش مکتوب این فعالیت ها به منظور رفع آسیب ها به سازمان مرکز ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از ارسال گزارش فعالیت ها و مقالات، اگر مسئولین ذیربط اعتباری برای رفع آسیب ها در نظر گرفتند، بر اساس آن اعتبار ما وظیفه داریم برنامه ریزی کنیم و اگر اعتباری ابلاغ نشد، باید بتوانیم با فکر، همت و تلاش به صورت جهادی فعالیت کنیم و ارزش کار برای رضای خدا اینجا معنا پیدا می‌کند.

گفتنی است، نشست سیاست گذاری برنامه های فرهنگی سال ۹۶ با حضور رؤسای ادارات شهرستان های، معاون فرهنگی و کارشناسان فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی، روز دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۶ در دفتر مدیر کل برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک