گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/01/24 تعداد بازدید: 38
print
اجرای کرسی تلاوت ویژه خواهران در اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت:طرح کرسی تلاوت قرآن کریم ویژه خواهران در استان با هدف ترویج و گسترش قرائت و تلاوت قرآن کریم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه جلسات سنتی قرآن کریم و کرسی های تلاوت در کنار آموزش موسسات قرآنی در پرورش قاری بسیار موثرند، افزود: جلسات سنتی قرآن کریم، کرسی های تلاوت و آموزش موسسات هر کدام تاثیر خاص خود را در پرورش قاری دارند ولی آمار نشان داده است که پرورش‌یافتگان جلسات سنتی و کرسی های تلاوت قرآن، قاریان قوی‌تر و موثرتری در جامعه بوده‌اند.
وی ادامه داد: موسسات از جهت کلاسیک و برنامه‌ریزی مدون، برای آموزش سنین مختلف، فعالیت خوبی دارند. چون مخاطبین ما هم، بیشتر مخاطبین فصلی هستند و در یک مقطعی می‌خواهند آموزشی ببینند و توشه‌ای از قرآن کریم بردارند و بهره‌ای ببرند. لذا موسسات و برنامه‌های مقطعی باید باشند. اما همانطور که می‌گوییم برنامه مقطعی، تاثیرش هم مقطعی است. در حالیکه جلسات سنتی و کرسی های تلاوت، برنامه شان بلندمدت و ماندگارتر است. لذا جلسات سنتی و کرسی های تلاوت نه‌تنها باید حفظ شود و تضعیف نشود، بلکه باید حمایت همه‌جانبه شوند و حتی موسسات هم به میدان بیایند و از برنامه ها حمایت کنند.
تقی پورتصریح کرد: موسسات در حقیقت بیشتر حول محور مطالب نظری می‌چرخند. مهارت عملی را باید در جلسات سنتی و کرسی های تلاوت آموزش دید و کرسی های تلاوت در حقیقت زیر ساخت قرائت های ماندگار هستند.
رئیس اداره امور قرآنی استان در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری کرسی های تلاوت در موسسات، افزود: طرح کرسی تلاوت ویژه خواهران روزهای سه شنبه عصر در اداره امور قرآنی با مدیریت نجمه ربیعی از قاریان توانمد استان در راستای توسعه و ترویج نهضت آشنائی و انس با قرآن کریم و نهادینه ساختن فرهنگ قرآن خوانی و استماع قرائت قرآن کریم اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح کرسی تلاوت وپژه خواهران از مهرماه سال گذشته شروع شده است، بیان کرد: در سال گذشته فقظ قاریانی از شهرستان شهرکرد در این کرسی تلاوت شرکت می کردند ولی در سال جدید قاریان شهرستان کیار نیز در این برنامه شرکت می‌کنند.
تقی پور با بیان اینکه، پیرو تاکیدات رهبرمعظم انقلاب، گسترش حفظ قرآن و ایجاد کرسی های تلاوت قرآن کریم اهمیت ویژه ای برخوردار است، ادامه داد: در حال حاضر سه کرسی تلاوت شاخص نیزدر موسسه نورالثقلین بروجن، کوثر لردگان و نورالمهدی شهرکرد برگزار می‌شود، که امید داریم شاهد گسترش این جلسات در سایر موسسات نیز باشیم.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک