گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/12/26 تعداد بازدید: 2889
print
آماده سازی 18 مسجد برای اعتکاف در فارسان

رئیس اداره تبلیغات فارسان از آماده شدن 18مسجد برای اعتکاف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری؛ رئیس اداره تبلیغات فارسان در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: 70 درصد از جمعیت معتکفین در سال گذشته در این شهرستان جوانان بودند که بیشتر آن‌ها بار اولی بودند که امسال انتظار می‌رود درصد بیشتری در این مراسم معنوی شرکت کنند.

سید حسن چراغی افزود: اعتکاف یعنی خود را در دامن خدا انداختن و دل را نزد خدا بردند و انتظار برآورده شدن حاجت و نیازها و آمرزش گناهان است.

وی افزود: اعتکاف عمل مستحبی است که ارتباط بنده باخدا را مستحکم کرده و این ارتباط بسیار ارزشمند است زیرا در این حال بنده خود را به دامان خدا می‌اندازد و فرصت بسیار خوبی را در این سه روز پیدا می‌کند برای تفکر.

رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان یادآور شد: برگزاری مراسمی مثل اعتکاف، شب‌های قدر و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه‌السلام از برکات این نظام و انقلاب ناب محمدی است.

بیشتر افرادی که در اعتکاف شرکت می‌کنند جوانان و نوجوانان هستند

چراغی در ادامه تصریح کرد: باید انرژی بیشتری را صرف برگزاری این مراسم کنیم چون بیشتر افرادی که در اعتکاف شرکت می‌کنند جوانان و نوجوانان هستند و این نشان‌دهنده این است که این چند سال خوب کارشده با توجه با هجمه‌های فرهنگی که الان تمام جوانان و نوجوانان را درگیر کرده می‌توان با برگزاری کردن باشکوه این ایام بسیاری از جوانان و نوجوانان را جذب این عمل مستحبی الهی کنیم...

وی با اشاره به اینکه اعتکاف یک عمل معنوی است که باورها و خودسازی جوانان در جامعه را تقویت می‌کند گفت: تبلیغ و اطلاع‌رسانی و مانور دادن روی برنامه‌های اعتکاف برای این است که بگویم مردم برای ارزش‌ها و فرهنگ‌هایشان احترام زیادی را قائل هستند.

چراغی خاطرنشان کرد: باید مسئله اعتکاف را طوری اطلاع‌رسانی کنیم که جوانان و نوجوانان مشتاق به این امر معنوی باشند و با اشتیاق فراوان در این عمل شرکت کنند.

چراغی با اشاره به اینکه ایام اعتکاف در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی فروردین 97 می‌باشد افزود: پیش‌بینی می‌شود که امسال چون مصادف با ایام نوروز است عده کمتری در این مراسم معنوی شرکت کنند لذا از مبلغین و دست‌اندرکاران امر آموزش‌وپرورش خواست که تبلیغ بیشتری کنند تا امسال هم شاهد برنامه خوبی در شهرستان باشیم.

بیش از 18 مسجد برای اعمال اعتکاف در سراسر شهرستان فارسان پیش‌بینی‌شده است

وی اظهار کرد: بیش از 18 مسجد برای اعمال اعتکاف در سراسر شهرستان فارسان پیش‌بینی‌شده است که با اسم شهر و روستاها در سامانه ثبت‌نام در اعتکاف مشخص‌شده است.

رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان عنوان کرد: 70 درصد از جمعیت معتکفین در سال گذشته در این شهرستان جوانان بودند که بیشتر آن‌ها بار اولی بودند که امسال انتظار می‌رود درصد بیشتری در این مراسم معنوی شرکت کنند و دست‌اندرکاران باید این فرصت را مغتنم شمارند و طوری برنامه‌ریزی کنند که این قشر آسیب‌پذیر در جامعه بتواند به بهترین وجه استفاده را از این ایام ببرد تا تشویقی شود برای دیگر جوانان در سال‌های آینده.

گفتنی است: برنامه معنوی اعتکاف در روزهای 11،12، 13 فروردین در سراسر شهرستان برگزار می‌شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک